Ogłoszenia
2017.12.17 - 3 NIEDZIELA ADWENTU PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 NIEDZIELA ADWENTU – 2017.12.17.

Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete i oznacza radość, która płynie z świadomości, że Pan jest blisko! Po południu w naszym kościele ze względu na kolędę jedynie Msza św. o 17.00. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się ostatni okres Adwentu, który przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Msze św. Roratnie w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dodatkowo we wtorek, środę i piątek o 18.00. Zapraszamy w ostatnim już tygodniu przed Świętami!

We wtorek, 19 grudnia o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego z ks. Włodzimierzem katecheza dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii św. ze Szkoły Podstawowej Nr 36 i ich rodziców.

W tym tygodniu (środa, piątek, sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlimy się za przygotowujących się do małżeństwa, za rodziny, zwłaszcza cierpiące oraz skłócone, za pozostawione bez opieki dzieci, za rodziców zapomnianych w podeszłym wieku. O błogosławione Święta dla wszystkich.

W sobotę, 23. grudnia w godzinach dopołudniowych przedświąteczny obchód chorych i seniorów parafii. Zgłoszenia adresów tych osób dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Przyszła niedziela jest już dniem wigilijnym Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tę niedzielę po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 15.00 w intencji zmarłych, których po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole. Prosimy zgłaszać ich imiona w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Pomyślmy, że niemożliwe jest wyspowiadanie wszystkich między mszami w niedzielę! Okazja do spowiedzi przedświątecznej w tygodniu: przed każdą Mszą św., a dodatkowo w piątek do godz. 9.00 oraz od 15.00 - 18.00 i w sobotę do godz. 9.00 oraz od 14.00 - 18.00. Zapraszamy do odnowienia życia w łasce uświęcającej i sakramentalnego spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem.

Jak ogłaszaliśmy dziś przy wejściach do kościoła młodzież zaproponuje sianko na Wigilię do żłobka. Ofiary z tej okazji złożone wspierają duszpasterstwo młodzieżowe.

W budynku katechetycznym można nabyć opłatki wigilijne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne i inne drobiazgi z okazji Świąt. Ofiary składane przy nabywaniu wspomagają diecezjalne i parafialne dzieła Caritas.

W minionym tygodniu wichura rozpoczęła nam zrywanie dachu na kościele. Dziękujemy firmie DOMAREX za szybką interwencję i zabezpieczenie w czasie wichury, a po niej prowizoryczną naprawę zniszczonej części dachu. Całkowite usunięcie szkód będzie możliwe po otrzymaniu zamówionej blachy.

Za wsparcie materialne dzieł charytatywnych podejmowanych przez naszą parafię wobec potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie PAŃSTWU NIEMCZYKOM – Bóg zapłać.

PKK „Beczka zaprasza na wyjazd do Teatru w Cieszynie na widowisko jasełkowe „Nad Betlejem” 5. stycznia. Szczegóły na stronie internetowej oraz w przedsionku głównego wejścia do Kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy ze stolików za ławkami w naszym kościele.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8