Ogłoszenia
2017.10.15 - 28 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2017.10.15.

Niedzielną liturgią rozpoczynamy misje parafialne. Witamy ks. Władysława Kolorza, który podjął się posługi prowadzenia nas w tym czasie łaski Bożej. Obyśmy byli na nią otwarci, pomagali sobie wzajemnie w przeżyciu ożywienia w wierze, pogłębienia relacji z Bogiem, także jako wspólnota. Prosimy o mobilizację młodych do uczestnictwa osobistym świadectwem zaangażowanego uczestnictwa, słowem zachęty, odpowiedzialną troską… Zabierzmy ze stolików foldery, by w każdej rodzinie łatwo sięgać po informacje o misyjnych zaproszeniach. Może trzeba byłoby także takie propozycje podsunąć znajomym, czy sąsiadom, którzy zgubili drogę do kościoła?...

Odpowiadamy na nabożeństwach różańcowych na prośbę Maryi do dzieci fatimskich - odmawiajcie codziennie różaniec: w dniach powszednich o godz. 17.15, w uroczystości i niedziele o godz. 16.15. Modlimy się za misje parafialne - Zapraszamy serdecznie!

Liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:

a/ w poniedziałek, 16 października - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

b/ we wtorek, 17 października - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. O godz. 16.30 w kaplicy budynku katechetycznego spotkanie dzieci pierwszokomuninych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i ich rodziców z ks. Włodzimierzem, po czym różaniec w kościele o 17.15

c/ w środę, 18 października - święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia,

d/ w piątek, 20 października - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji. Trzeci piątek miesiąca, o godz. 15.00 w kaplicy Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,

e/ w sobotę, 21 października - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpocznie Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Na zakończenie, w niedzielę, 29.października siostra Donata poprosi nas w wejściach kościoła o wsparcie misji afrykańskiej.

Badanie niedzielnych praktyk religijnych zostają dziś przeprowadzane polskich parafiach.

W naszej parafii jest to ostatnia okazja poparcia podpisem obywatelskiej inicjatywy ustawy antyaborcyjnej, zabraniającej zabicia dziecka ze względów eugenicznych /czyli ze względu na przewidywalną jego chorobę/.

W sobotę, 21 października o godz. 8.00 comiesięczna Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po niej w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Różaniec Stowarzyszenia do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Od wtorku w kancelarii parafialnej możemy rezerwować intencje mszalne za żyjących na przyszły rok z okazji jubileuszy, rocznic, imienin, urodzin, itp. Za zmarłych rezerwacja intencji możliwa będzie  w listopadzie.

Ze stolików z prasą możemy zabierać formularze na wypominki jednorazowe, czy roczne dla wypisania imion naszych zmarłych. Składać je można w zakrystii czy kancelarii.

Akcja Katolicka zaprasza na wspólne wyjście do kina na film o św. Maksymilianie pt. "Dwie Korony". Film jest wyświetlany we wtorek 17.10.br. o godz. 10:00 w Sferze. Prosi się o przybycie pól godz. wcześniej dla zakupu biletów zbiorowych. Będą wtedy po 12 zł/osoby.

Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprasza w jutrzejszy poniedziałek /16. X./ na bezpłatne badanie wzroku w godz. 10.00 - 17.00 przy ul. Piastowskiej 21.

Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej prosi o głos na program z Budżetu Obywatelskiego „Zdrowy i prosty kręgosłup”, by mogło zakupić bezinwazyjne urządzenie do diagnostyki wad postawy ciała u dzieci i młodzieży.

Zachęcamy serdecznie do sięgania po prasę katolicką ze stolików za ławkami i jej lekturę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7