Wspólnoty parafialne
Akcja Katolicka PDF Drukuj

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem zrzeszającym ludzi świeckich, którzy we współpracy z hierarchią kościelną  realizują misję apostolską Kościoła. Jesteśmy w Akcji Katolickiej, bo sam Papież Jan Paweł II powiedział: „dzisiaj potrzebni są ludzie świeccy  rozumiejący potrzebę stałej formacji wiary. Jak dobrze się stało, iż została przywrócona do życia w Kościele Akcja Katolicka”.

Więcej…
 
Żywy Różaniec PDF Drukuj

„Modlitwa różańcowa niezliczonej liczby
wiernych tworzy niezwyciężoną moc duchową
w walce o pokój na całym świecie.”

Żywy różaniec jest wspólnotą modlitewną, która modlitwą i ofiarą ogarnia cały Kościół i jego pasterzy Ojca św., biskupów, kapłanów. Modlimy się każdego dnia w intencjach misyjnych na dany miesiąc wyznaczonych.
Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii istnieje od 1977r., a założycielką była śp. Apolonia Polak – pierwsza zelatorka. Obecnie do Różańca należy 261 członków (13 Róż ).

Więcej…
 
Ministranci PDF Drukuj

W naszej Parafii od początku Jej istnienia, posługę liturgiczną sprawują ministranci. Każdy ministrant służy przy ołtarzu na Mszy Świętej  2 razy w tygodniu i 1 raz w niedzielę. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej chętnych do służby Bożej.

Opiekun:
ks. Mariusz Kiszczak

Spotkania:
sobota, godz. 915 salka nr 5 Domu Katechetycznego.

Więcej...

 
Chór Parafialny INWENCJA PDF Drukuj

Chór INWENCJAZałożycielem chóru jest Dyrygent Adam Utmańczyk, który zarazem pełni funkcję organisty i kantora w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej.

Pierwsza próba odbyła się 4 września 2008 roku, a już po dziesięciu dniach Chór wystąpił na Mszy św., z okazji imienin ks. proboszcza Stanisława Wawrzyńczyka.

W chwili obecnej w Chórze śpiewa około 20 osób. Swoim śpiewem INWENCJA uświetnia uroczystości kościelne. Również śluby, pogrzeby oraz inne okazje (jubileusze itp.) również po za parafią – w sprawie zaproszenia chóru prosimy kontaktować się z organistą.

Pilnie poszukiwane osoby lubiące śpiewać (szczególnie panowie) - zapraszamy - próby w każdy czwartek o godz. 1915 w kaplicy Parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej. Więcej na www.inwencja.strefa.pl

 

Opiekun: Ks. Stanisław Wawrzyńczyk

 
Biblioteka Parafialna PDF Drukuj

Biblioteka Parafialna zaprasza i oferuje:
Literaturę religijną, piękną i beletrystykę, historyczną i geograficzną filozofię i wiele innych.
18 000 egzemplarzy Wiedzy i Piękna czeka na Ciebie !

Przyjdź:
Niedziela - godz.: 830 - 1200
Środa - godz.: 1600 - 1800