Wspólnoty parafialne
Ministranci PDF Drukuj

W naszej Parafii od początku Jej istnienia, posługę liturgiczną sprawują ministranci. Każdy ministrant służy przy ołtarzu na Mszy Świętej  2 razy w tygodniu i 1 raz w niedzielę. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej chętnych do służby Bożej.

Opiekun:
ks. Mariusz Kiszczak

Spotkania:
sobota, godz. 915 salka nr 5 Domu Katechetycznego.

Więcej...

 
Chór Parafialny INWENCJA PDF Drukuj

Chór INWENCJAZałożycielem chóru jest Dyrygent Adam Utmańczyk, który zarazem pełni funkcję organisty i kantora w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej.

Pierwsza próba odbyła się 4 września 2008 roku, a już po dziesięciu dniach Chór wystąpił na Mszy św., z okazji imienin ks. proboszcza Stanisława Wawrzyńczyka.

W chwili obecnej w Chórze śpiewa około 20 osób. Swoim śpiewem INWENCJA uświetnia uroczystości kościelne. Również śluby, pogrzeby oraz inne okazje (jubileusze itp.) również po za parafią – w sprawie zaproszenia chóru prosimy kontaktować się z organistą.

Pilnie poszukiwane osoby lubiące śpiewać (szczególnie panowie) - zapraszamy - próby w każdy czwartek o godz. 1915 w kaplicy Parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej. Więcej na www.inwencja.strefa.pl

 

Opiekun: Ks. Stanisław Wawrzyńczyk

 
Biblioteka Parafialna PDF Drukuj

Biblioteka Parafialna zaprasza i oferuje:
Literaturę religijną, piękną i beletrystykę, historyczną i geograficzną filozofię i wiele innych.
18 000 egzemplarzy Wiedzy i Piękna czeka na Ciebie !

Przyjdź:
Niedziela - godz.: 830 - 1200
Środa - godz.: 1600 - 1800

 
Dzieci Maryi PDF Drukuj

Wspólnota Dzieci Maryi jest grupą która skupia dzieci pragnące przybliżyć się do Boga za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny. Wspólnota krzewi w tych młodych ludziach szeroko pojęty kult Maryjny. Wspólnota działa w naszej parafii od wielu lat. Zapraszamy dziewczęta od I klasy szkoły podstawowej.

Opiekun:
ks. Włodzimierz Caputa

Spotkania:
sobota, godz. 1000

 
Bractwo Trzeźwości PDF Drukuj

Bractwo Trzeźwości jest grupą spotykającą się w każdy drugi wtorek miesiąca na wspólnej modlitwie w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin. Spotkanie to jest poprzedzone odmawianiem różańca o godz. 17.30 i mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Do działalności tej grupy może się włączyć każdy. Podczas spotkań, obok wspólnej modlitwy rozważane jest Słowo Boże, jest również czas na krótką konferencję.